SERVICES VESSEL SALVAGE / WRECK SALVAGESEA CHARGE AND DISCHARGE PIPE LINESSEA SHIELDS FOR PIERCABLE LYINGHULL CLEANINGCATHODIC PROTECTIONUNDERWATER WELDINGUNDERWATER CUTTINGSEA CHEST CLEANING & SEA CHEST VALVE PLUSEA PORT CONSTRUCTIONNON DESTRUCTIVE TESTING SERVICES ( NDT)PROPELLER POLISHINGIN-WATER SURVEY SERVICESBUOY ESTABILISMENT & MAINTENANCEUNDERWATER PHOTO & VIDEOBTYMETRY

Batımetrik haritalar sualtı alanı boyunca su derinliği ölçen bir haritalardır. Birçok insan okyanus derinliklerinde ölçüm olarak batımetrik haritalardan faydalanmışlardır. Batımetrik haritalar denizler ve göllerin derinlik ölçümlerinde de kullanılabilir.

Batımetrik harita su altı su altı özelliği dışında bir topografik haritadır. Belirli bir alanda derinlemesine okyanus veya deniz temsil eder.Renk ve kontur çizgileri dahil olmak üzere çeşitli gösterimleri, kullanabilir. Bazı batımetrik haritalar sualtı derinlik düzeylerindeki farklılıkları bir bölgede göstermek için kullanılır.Bu yöntem zaman alıcı ve hatalı olabilir.

Modern zamanlarda, bu yöntem sonar tarafından daha iyi bir görüntü vermek için değiştirilmiştir.Batımetrik harita birçok farklı farklı işlevlere hizmet edebilir.Bu haritaların birçoğu tekne navigasyonlarında kullanılır.Bir gemi için deniz yolunun güvenliğini tehdit edecek sualtı tehditlerini daha iyi anlaşılmasını sağlar. Farklı milletler batımetrik harita verilerini derlemek için kendi kurumları olmasına rağmen, orada uluslararası bir kaynaktan yararlanmışlardır.Bu kaynağa General Bathymetric Chart of the Oceans (GEBCO) denir. Batımetrik haritalar dünyanın her yerinden okyanus tabanlarıyla ilgili büyük bilgiler sağlayabilir.

info@dipsan.net
+90 (216) 310 53 24
Tüm Hakları Dipsan Sualtı Hizmetlerine Aittir. Adres: Selimiye Mahallesi Selimiye İskele Cd. No:53/1-A Üsküdar - İSTANBUL | TÜRKİYE
Tel: +90 (216) 310 53 24 Fax: +90 (216) 342 75 45 info@dipsan.net | dipsan@dipsan.net